רשימת הבלוגים שלי

יום רביעי, 28 באפריל 2010

יום יצירתי במיוחד... וקצת ארוך...

היום היה לי יום כייפי במיוחד (ומי שמכיר אותי יודע שיש לי הרבה כאלה השנה...)! לאחר שעות מצטברות של דילוגים מבלוג לבלוג של המון נשים מוכשרות שהכרתי באופן וירטואלי לאחרונה, עבדתי על שני פרוייקטים בהשראת עבודות שראיתי.

העבודה הראשונה - תמונת בית נאיבית, שהכנתי בהשראתה של יותר מסתם יעל, שהכינה גם היא בהשראתן של יוצרות אחרות.. מאוד אהבתי את תהליך העבודה והתוצאה... ומחכה כבר לעבור לבית החדש ולתלות בחדר שלי בתי, נעה...בלוג נוסף ומדהים הוא הבלוג של קרן פרפרים. טרם הכרתי אותה באופן אישי ומקווה שזה יקרה בקרוב, אך בינתיים למדתי ויצרתי בעקבות סדנה מצולמת שהיא העלתה בבלוג שלה. כמה יצירתיות - זה פשוט מדהים... הנה היומן שיצרתי היום בעקבות ההדרכה שלה למחברת רומנטית:


                                                              
וכפתור פולימרי שהוספתי


ותקריב על הדוגמנית שהוספתי לה קצת אבנים...

בין לבין קיבלתי משלוח של חותכנים חדשים שהזמנתי לקראת סדנת כפתורים וקישוטונים שתתקיים בשבוע הבא אצל דפי וכמובן שישבתי לשחק... קיבלתי חותכני מיני שמלה מקסימים ומיני תוים (שיחולקו למשתתפות הסדנה) וכן מיני אותיות באנגלית, פרפרים, צב וחיפושית...
וכמובן שתוך כדי, המשכתי לדגם את העבודה שלי לאתגר של אבקות וחותמות בפורום אומנות בחימר פולימרי, כך שאת התמונות האלה אני עדיין לא יכולה להעלות כאן...

ועדיין בשטף של עשייה... מאחר שהייתי צריכה לשלוח היום הדרכה למקומון, שבו מתפרסם מדור יצירה שלי אחת לשבועיים - ישבתי גם לעבוד... וכתבתי הדרכה לכרטיס שהכנתי ושהועלה כאן בפוסט הקודם.
הנה ההדרכה - למה לא לתת גם לקוראי הבלוג שלי להנות?? זכרו שמדובר במדור במקומון, כך שההסברים צריכים להיות ברמה מאוד בסיסית (מלל ההדרכה - בכחול):בשנים האחרונות תחום ה- scrapbooking החל לשגשג מאוד בארץ. המונח סקראפ כולל בתוכו אלבומים מעוצבים כרטיסי ברכה, קופסאות, יומנים, סימניות ושאר יצירות בנייר.החומר הבסיסי ליצירת סקראפ הוא הנייר. ניתן להשתמש בנייר פשוט או באריזות מתנה, אך אם רוצים להגיע לתוצרים ברמה גבוהה יותר, מומלץ להשתמש בנייר איכותי. קארדסטוק (cardstock) הוא סוג של נייר לעיצוב אלבומים בעובי של בריסטול, מגיע בצבע אחיד, עם דוגמה או טקסטורה. ניתן לרכוש את הקארדסטוק כנייר בודד או במארזים שבהם הדפים מתאימים בצבעים ובעיצוב זה לזה, מה שמקל עלינו ליצור עבודות שמשדרות הרמוניה ועיצוב נכון. מלבד נייר, ישנם חומרים וכלים רבים המשתמשים את יוצרי הסקראפ – כפתורים, בראדים, סרטים, פאנצ'ים (חותכני נייר), פרחים, מדבקות, דבק ועוד.


היום ניצור כרטיס ברכה. כמה כייף להעניק מתנה עם כרטיס ברכה מושקע שהכנת במו ידיך! לעיתים, קשה להיפרד מכרטיס שיצרנו... ובכל זאת... ממליצה להתנסות (זהירות – זה ממכר!):


אז מה צריך?
1. קארדסטוק בדוגמת נקודות שחור לבן
2. סרט אורגנזה ורוד
3. חותמות אותיות

4. אבקת הבלטה (אמבוסינג) לבנה

5. דיו סימן מים - (VERSA MARK)

6. אקדח חום

7. מספרים, גליוטינה או סרגל ברזל וסכין גראפית

8. פאנצ' בורדר (כלי שיוצר חיתוך מיוחד בשולי הדף)

9. דבק דו צדדי רגיל ודבק דו"צ מגביה.

10. קישוטון מחימר פולימרי


ולעבודה –


1. ניקח את בסיס הכרטיס הלבן או נכין בסיס בעצמנו. את הקיפול ניצור בעזרת סכין מפלסטיק.

2. נחתוך מלבן מהקארדסטוק המנוקד קטן יותר בכשלושה מ"מ מהכרטיס עצמו. נדביק את המלבן במרכז הכרטיס הלבן בעזרת דבק דו"צ.

3. נחתוך מלבן בגודל – 7/12 ס"מ מהנייר הורוד. כדאי לבחור צבעים עם ניגודיות מעניינת או עם צבעים משלימים.

4. נגזור סרט אורגנזה באורך 10 ס"מ ונדביק את קצותיו לרוחבו נמוך מעט ממחצית הגובה. את הסרט נדביק מעברו השני של הדף בעזרת דבק דו"צ.

5. נחתוך קארדסטוק שחור בגודל 7/4 ס"מ ונחורר אותו בעזרת פאנצ' בורדר ליצירת דוגמה מעניינת. במקום עם פאנצ', ניתן ליצור אפקט נחמד גם בעזרת מספרים שיוצרות דוגמה.

6. נניח חותמות אותיות 4U על בלוק אקרילי שקוף, נשתמש בדיו (הוא שקוף) ונחתים על הקארדסטוק השחור. נפזר מעל אבקת הבלטה לבנה, ננער את הדף מעל נייר אחר, כך שתישאר אבקה רק במקום שהחתמנו ונחמם בעזרת אקדח חום (נחזיק את אקדח החום במרחק של כ – 10 ס"מ מהאבקה, ונחמם עד שהיא נמסה ומתקשה. אין להשתמש במייבש שיער!) את האבקה העודפת שניערנו ניתן להחזיר לצנצנת לשימוש חוזר.

7. נדביק את הקארדסטוק השחור שהחתמנו על הנייר הורוד בעזרת דבק דו"צ מתחת לסרט אורגנזה ואת הנייר הורוד נדביק במרכז הכרטיס בעזרת דבק דו"צ מגביה.

8. לטאצ' אחרון נדביק קישוטון מחימר פולימרי בצורת שמלה. הקישוט נוצר בטכניקת פסים שנלמדה בגליון מספר 1010 . (במקום קישוטון מפימו ניתן להוסיף קישוט מנייר, מדבקה או פרח).


לצרף למתנה מתאימה ולהעניק בהנאה!


ואם זה לא מספיק יצירה ליום אחד - אחר הצהריים היו אצלי בנות החוג הצעירות שלי, והמשכנו לעבוד יחד על מיני אלבום שלהם...

כן ירבו ימים כאלה ותודה ששרדתן עד הלום...

ריקי

2 comments:

  1. התמונה שלך כ"כ יפה שבא מיד ללכת להכין כזו
    והמחברת רומנטית ומהממת!
    תודה על השיתוף בהדרכת הכרטיס המשגע!

    השבמחק